شرکت اسنپ(Snap Inc) فعالیت خود را در چین گسترش می‌دهد.
این شرکت قصد دارد کارمندانی را از سه شرکت بزرگ چینی که در حوزۀ فناوری فعال هستند، استخدام کند. فعالیت‌های شرکت اسنپ چت (Snapchat) رسماً از جانب دولت چین ممنوع شده است ولی شرکت مادر اسنپ چت که "اسنپ" نام دارد، در پی آن است که فعالیت‌ها و حضور خود را در تکنولوژی شرکت‌های چینی گسترش دهد و به ساختن یک قطب اقتصادی در شهر شنژن (Shenzhen) چین کمک کند.
به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از انگجت، اسنپ‌چت، یک برنامه ارسال و دریافت تصاویر و ویدیو مخصوص موبایل از شرکت اسنپ می‌باشد که توسط ایوان اشپیگل (Evan Spiegel) و بابی مورفی (Bobby Murphy) از دانشجویان دانشگاه استنفورد ایجاد شده است.
با استفاده از این برنامه، کاربران می‌توانند عکس گرفته یا ویدئو ضبط کنند و سپس به آنها متون یا نقاشی اضافه و آنها را به فهرستی از دریافت کنندگان مشخص شده ارسال کنند. این تصاویر و ویدئوها اصطلاحاً اسنپس (Snaps) نامیده می‌شوند.
سی.ان.ان در این زمینه اعلام کرد که دفتر شرکت اسنپ در شنژن روی مسائل پژوهش و توسعۀ عینک‌ها کار می‌کند. این عینک‌ها تنها وسایل سخت‌افزاری این شرکت هستند که تا به حال در چین تولید شده‌اند. در واقع با این عینک دیگر اسنپ‌چت فقط اپلیکیشنی برای چت نیست.

هرچند که در حال حاضر اسنپ، ۲۰ کارمند در شنژن دارد، ولی پست‌های کاری جدیدی که این شرکت در وی چت (WeChat) منتشر می‌کند، نشان می‌دهد که اسنپ، کار جدیدی را در لوس آنجلس کلید زده اما می‌خواهد که اولین تیم مرکزی مهندسان خود را در کشور چین تشکیل دهد.
این شرکت در پی آن است افراد خبرۀ شرکت‌های بزرگ فعال در حوزۀ فناوری چین نظیر علی بابا (Alibaba) (که در سال گذشته ۲۰۰ میلیون دلار در اسنپ چت سرمایه گذاری کرد) و بایدو (Baidu) و تنسنت (Tencent) را جذب کند.
کارمندان شنژن هم سهام پرسودی از شرکت اسنپ را دارا هستند و هم در آینده می‌توانند به ایالات متحده نقل مکان کنند. سی ان ان اذعان داشت که حضور روزافزون اسنپ در سنژن یک نشانه است، نشانه اینکه عینک‌هایی که در حال حاضر تا حدودی کمیاب هستند، در آینده‌ای نزدیک در دسترس همگان قرار می‌گیرد.
این شرکت، با روند رو به رشدی که در کشور چین، در پیش گرفته، کم کم می‌تواند نبض بازارهای جهانی را نیز در دست بگیرد. و حتی اگر خدمات این شرکت در کشور چین با مشکل مواجه شده و توسط دولت این کشور مسدود شود.

منبع : ایتنا


1395/10/05

« برگشت

 Sunday, December 25, 2016« برگشت